Miltelinis dažymas

Atgal
Miltelinis dažymas
Miltelinis dažymas
Miltelinis dažymas tai pažangi apdailos technologija skirta dažyti įvairius metalinius paviršius. Pirma gaminys nuvalomas, apdirbamas chemiškai, tada dažus išpurškiame specialiu pistoletu, kuriame dažai įgauna teigiamą krūvį ir prilimpa prie dažomo paviršiaus. Ši dažymo technologija yra sauso dažymo, naudojant suspaustą orą greitai ir tolygiai padengiamas metalinis paviršius dažais ar gruntu. Šiuo būdu nudažytas paviršius gali būti padengtas ir storesniu dažų sluoksniu be lašų nutekėjimo.

Miltelinis dažymas yra daug greitesnis nei šlapias dažymas. Taip pat, purškiant dažų miltelius lengviau nudažyti sudėtingai prieinamas vietas. Po padengimo dažais gaminys perkeliamas į krosnį kur kaitinamas apie puse valandos, 200 °C temperatūroje. Kaitinant gaminį dažų milteliai išsilydo ir tolygiai padengia paviršių. Tokiu būdu gaminys yra apsaugotas nuo karščio, šalčio, korozijos, balimo, susibraižymo ir kitų aplinkos sąlygų. Atvėsus gaminiai yra paruošti naudoti.

Atvėsusio gaminio danga sukietėja ir susiformuoja kokybiška dažų dangą, kuri išlaiko savo elastingumą net įvykus paviršiaus deformacijai.

Miltelinio dažymo nauda:

  • Didėlis spalvų ir tekstūros pasirinkimas. Gaminių dažymas galimas tiek įvairių tekstūrų (matinis, blizgus, grublėtas), tiek įvairių spalvų pagal RAL paletę.
  • Tinka įvairių metalų dažymui kaip plienui, aliuminiui, variui, žalvariui, titanui, bronzai, švinui ir t.t.;
  • Apsaugo nuo korozijos;
  • Dažai suteikia atsparumą aplinkos poveikiui – braižymui, išblukimui ir trūkinėjimui;
  • Dažai paskirstomi tolygiai

Kur naudojamas miltelinis dažymas?

Daugybė dalių ir produktų yra padengiami milteliniais dažais.

Automobiliams – milteliniais dažais padengiami ratai, kilpos, durų, dekoratyvinių apdailų dalims, variklio dalims, puikiai tinka ratlankių dažymui.

Buitiniams prietaisams – milteliniai dažai pakeitė emalį daugelyje skalbimo ir džiovinimo mašinų. Naudojama šaldytuvams, vandens šildytuvams, indų plovimo mašinų viduje, mikrobangų krosnelių ertmėms, net sporto treniruoklių dažymui ir  kt.

Kasdieniai produktai – miltelinis dažymas naudojamas tokiems produktams kaip antenos ir elektriniai komponentai, lauko tvoros ir pan.

Statyba – architektūroje bei statyboje miltelinio dažymo būdu padengiami modulinių baldų rėmai, durys, langai, aptvarai, ženklai, stulpai.

Taigi miltelinis dažymo būdas dėl savo tolygaus padengimo, atsparumo aplinkos poveikiui ir didėlio spalvų pasirinkimo yra itin dažnai mėgstamas ir naudojamas.

Kitos paslaugos

Metalo apdirbimas

Kelio atitvarų montavimas